Sztuka kulinarna jako istotny element tworzący emocje

April 9, 2018

Jeszcze kilka lat temu cała Polska śpiewała, później tańczyła, aż wreszcie przypomniała sobie o gotowaniu. Nagle okazało się, że nie tylko lubimy jeść, ale coraz bardziej doceniamy kunszt kulinarny, intrygujące kompozycje na talerzu czy nowatorskie połączenia smaków. Organizatorzy eventów zrozumieli, że sztuka kulinarna to niezwykle istotny element wpływający na atmosferę podczas spotkań, a jedzenie to jedyna ze sztuk, którą chłoniemy wszystkimi zmysłami: wzrokiem, zapachem, dotykiem, słuchem i smakiem. Jedząc, nasi Goście doświadczają eksplozji wszystkich tych zmysłów jednocześnie. Przeczytajcie jak budować kulinarne napięcie i czym zaskoczyć Gości, by emocje sięgały zenitu.

 

 

Trudno uwierzyć, ale już ponad 300 lat temu, w zbiorze przepisów pod tytułem "Compendium Ferculorum", uważanym za pierwszą polską książkę kucharską, zwracano baczną uwagę na to, jak pobudzać smak i wyobraźnię, jak zaskakiwać biesiadników, czy też jak czarować ich wyglądem i sposobem podania potraw. Już wtedy podkreślano, że gotowanie jest sztuką a kucharz – artystą. Dziś chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości, a agendy eventów w dużej mierze opierają się na scenariuszach kulinarnych. W Villa Foksal mamy kilka niezawodnych „patentów” na to, aby ten scenariusz zapadł Gościom głęboko w kulinarną pamięć.

 

MENU "SZYTE NA MIARĘ"

Szczycimy się tym, że jako nieliczni w branży podchodzimy do potrzeb naszych Gości bardzo indywidualnie. Duża część zapytań dotyczy konkretnych wizji. Menu kreskówkowe, kosmiczne, białe, wodne, rock and roll, różowe czy bezwonne – to przykłady wyzwań, którym sprostaliśmy. Każda indywidualnie stworzona kreacja jest dla nas możliwością, by wykazać się kunsztem kulinarnym i zaskoczyć Gości. Menu serwowane zgodnie z wymaganiami Klienta czy zaskakująca kolorystyka finger food'ów[MM2] przygotowanych na catering zawsze malują uśmiechy na twarzach naszych Gości i budzą w nich same pozytywne emocje. Z naszej perspektywy zadowolony Gość, którego głód został zaspokojony niekonwencjonalnym menu, to najlepszy dowód na to, że praca włożona w kreację menu się opłaciła.

 

 

LIVE COOKING

Czy istnieje coś piękniejszego w kulinarnym świecie od interakcji z Gościem? Chyba nie. Live cooking, czyli stacje gotowania na żywo, to sposób i klucz do ,,inwigilowania" emocji naszych Gości. Lubimy to robić, ponieważ daje nam to ogromną wiedzę na temat ich potrzeb. Kaczka po pekińsku serwowana na stacji kulinarnej przez naszego Szefa Kuchni w wielu kręgach zyskała już miano kultowej. Obserwowanie uczestników eventu, którzy mają okazję przyglądać się procesowi przygotowywania potraw na żywo, zadawać pytania, komentować, wchodzić w dyskusję z kucharzem, to dla nas pole do wymiany poglądów, argumentów. Za każdym razem wnosi coś nowego – dla obu stron. To niezwykła lekcja przepełniona kulinarnymi emocjami, udzielającymi się wszystkim biorącym udział w wydarzeniu Gościom.

 

 

WARSZTATY GOTOWANIA

A skoro jesteśmy już przy lekcjach, nie sposób nie wspomnieć o warsztatach kulinarnych naszego Szefa Kuchni. Kto nie chciałby poznać trików ułatwiających przygotowanie potraw? Kto nie chciałby dowiedzieć się jak zrobić wyśmienite risotto z krabem czy rybę spod soli? Wreszcie, kto nie chciałby przy akompaniamencie wyśmienitego wina, dobieranego specjalnie na tę okazję przez naszego Managera, ugotować fantastyczną kolację, a później skonsumować ją w gronie współuczestników warsztatów? Jesteśmy gotowi się założyć, że że nie ma nikogo, kto powiedziałby takiej okazji „nie”. Warsztaty kulinarne to spotkanie, podczas którego z entuzjazmem zaangażujemy wszystkich we wspólne gotowanie, a przygotowane razem potrawy będą naprawdę wyśmienite. Nasz Szef Kuchni z dużą wprawą, stoickim spokojem i precyzją podzieli się wiedzą, będzie służył radą i pomocą, dzięki czemu całe wydarzenie będzie fantastyczną zabawą i kulinarnym sukcesem uczestników.

 

 

Dla nas, gospodarzy Villa Foksal, wyśmienite jedzenie i udany event to jeden wielki zbiór powiązanych ze sobą pozytywnych emocji. Starając się dotrzeć do wszystkich zmysłów naszych Gości, zachęcamy tych z Was, którzy nie mieli jeszcze okazji się o tym przekonać, do uwolnienia emocji i przekazania w nasze ręce organizacji Waszych eventów. Razem stworzymy niezapomniane wydarzenia.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Wyróżnione posty

Akademia Villa Foksal odc. 1 Kuchnia Marcina

March 7, 2018

1/4
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

Wyszukaj wg tagów
Please reload

Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Pinterest - Grey Circle

#VillaFoksal 

Tel: 22 827 87 16, 502 042 588  |  Email: info@villafoksal.pl

ul. Foksal 3/5, 00-366 Warszawa