Jak planować układ sali weselnej – rozwiązania idealne

March 7, 2018

Usadzenie gości weselnych to zadanie, które wiele przyszłych panien młodych uważa za karkołomne. Czasem wręcz jest to najbardziej zniechęcająca część organizacji wielkiego dnia. Rozsadzenie rodziny i przyjaciół to rzecz skomplikowana, a próba stworzenia miłego klimatu wśród gości podczas wesela może być niemałym polem minowym. Czy sadzać gości razem z innymi, których znają? Czy lepiej mieszać ich i trzymać kciuki, aby wszyscy się dogadali?

 

Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, a uda Ci się stworzyć plan rozsadzenia gości, dzięki którym wszyscy uczestnicy Twojego przyjęcia będą czuli się komfortowo!

 

  

Po pierwsze, plan!

Jeśli rozpoczynasz od czystej kartki papieru, najpierw pogrupuj gości. Zasada jest prosta: najbliższa rodzina, dalsza rodzina, szkolni przyjaciele, znajomi ze studiów, znajomi z pracy itd. Możesz nawet celowo kreować atmosferę spotkania po latach – tylko upewnij się najpierw, że nikt nikogo nie unika ;) Spotkania po latach mogą budzić różne emocje.

 

organizacja: Agencja Aspire; autor zdjęć: Karolina Śmieja

 

Miej na uwadze wiek i zainteresowania

Chociaż tak samo uwielbiasz kolegów ze studiów i Twoją wspaniałą ciotkę Krystynę, są szanse, że jeśli posadzisz ich razem, nie znajdą wspólnych tematów. Omówienie tego, jak pięknie wyglądasz i jak cudowny i szczególny jest dziś dzień może wyczerpać dla nich wspólne tematy…

Staraj się łączyć ludzi, którzy mają ze sobą coś wspólnego – dzięki temu unikniesz krępującej ciszy. Jeśli Twoja koleżanka z pracy odbyła podróż do Ameryki Południowej zeszłego lata, posadź ją z kuzynem, który zmierza wybrać się do Brazylii. Ona będzie wdzięczna za możliwość opowiedzenia o swoich wojażach, a on zapewne dowie się czegoś ciekawego przed swoją wyprawą.

 

 

Unikaj stołu dla singli

Zapomnij o usadzeniu wszystkich singli przy jednym stole, licząc, że wydarzy się najlepsze i połączysz ich w nowe pary. Ten „sprytny” plan zaraz się wyda, co może prowadzić do mało komfortowych sytuacji.

Jeśli natomiast masz wśród gości singli, którzy – Twoim zdaniem – dobrze się ze sobą dogadają, posadź ich razem przy stole z inną grupą towarzyską, która będzie do nich pasowała. Z pewnością zaobserwujesz, jak zbliżają się do siebie. To zaowocować może nowymi przyjaźniami i opowieściami na lata, jak to „… poznaliśmy się na Waszym weselu”.

 

organizacja: Agencja Aspire; autor zdjęć: Karolina Śmieja

 

Zrób plan stołów

A może być tak całkowicie zrezygnować z planu rozsadzenia gości i pozwolić im samym znaleźć własne miejsce? Brzmi kusząco, ale zdecydowanie to odradzamy. Może to wywoływać dyskomfort u gości. Nikt nie chce krążyć po sali, pytając: „Czy to miejsce jest wolne? ”

Jeśli przypisywanie miejsc gościom aż tak Cię stresuje, po prostu przydziel im jedynie konkretny stół. Następnie pozwól im samodzielnie wybrać, gdzie siedzą przy wyznaczonym przez Ciebie stole.

Ale szczerze? Tworzenie planu i interesujących wizytówek jest nieodłączną częścią wielkiego przedsięwzięcia pt. „Planowanie naszego super wesela”. Narzeczony na pewno Ci pomoże. Ustalcie, gdzie posadzić seniorów, gdzie przyjaciół, a gdzie znajomych z pracy. Da Wam to wiele radości i uświadomi, ilu wspaniałych gości zapraszacie, by świętowali z Wami najwspanialszy dzień życia.

 

 

Nie zapomnij o partnerach świadków

Pamiętaj, że partnerzy Waszych świadków są niezwykle ważni, chociaż czasem pomija się ich przy stole dla nowożeńców. Jeśli to możliwe, postaraj się, by przy Waszym stole znalazło się miejsce także dla nich. Nikt nie lubi być odrywanym od partnera na przyjęciu. Jak to zaaranżować? Jak duży powinien być stół? Poradź się nas w tej kwestii, jeśli masz wątpliwości – chętnie służymy pomocą!

 

organizacja: Agencja Aspire; autor zdjęć: Karolina Śmieja

 

Podejdź kreatywnie do kwestii rodziców

Rodzice tradycyjnie siedzą przy stolikach najbliższych młodej parze lub wręcz razem z nią, ale nie trzeba przestrzegać tej zasady. Jeśli na przykład Wasi rodzice są rozwiedzeni lub mają nowych partnerów, mogłoby to być dość trudne. Nie krępujcie się więc zachować swojego stołu tylko dla siebie i świadków z partnerami. To Wasz dzień, zróbcie to po swojemu!

Jeśli rodzice nalegali, żeby zaprosić ich przyjaciół na ślub, zaangażuj ich w planowanie: poproś, aby wybrali miejsce, w którym będą siedzieć ich przyjaciele. Z pewnością będą lepiej wiedzieć, czy ich znajomi chcą być blisko was, czy wolą obserwować wszystko z daleka.

 

 

Zastanów się nad osobami starszymi

Postaraj się usadzić dziadków i innych starszych gości trochę dalej od hałasu. Z pewnością nie będą się dobrze bawić, niedosłysząc rozmówców albo przekrzykując muzykę. Jeśli organizujesz wesele w miejscu, gdzie DJ lub kapela są w osobnej sali, świetnie! Jeśli jednak mieliby pojawić się w tej samej przestrzeni, w której będą całą noc siedzieć goście, zadbaj o to, by seniorzy siedzieli jak najdalej od „zamieszania”. Będą Ci za to wdzięczni, mogąc dłużej cieszyć się weselnym przyjęciem, na którym muzyka ich nie zmęczy.

 

Bądź taktowny

Jeśli wiesz, że dwoje gości nie zawsze się dogaduje, dla dobra wszystkich unikaj sadzania ich przy tym samym stole. Wiemy, że w ten szczególny dzień powinni zapomnieć o niesnaskach, ale lepiej ich rozdzielić niż ryzykować. Zaufaj nam w tej kwestii!

 

organizacja: Agencja Aspire; autor zdjęć: Karolina Śmieja

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Wyróżnione posty

Akademia Villa Foksal odc. 1 Kuchnia Marcina

March 7, 2018

1/4
Please reload

Ostatnie posty